top of page
Поиск
Фото автораШкола Білоцерківська

145 річниця з дня народження Лесі Українки

Сьогодні 145 років від Дня народження Лесі Українки. Цій знаменій події була присвячена шкільна лінійка. У кожному класі Пройшли уроки, присвячені великій поетесі. Шкільна бібліотека підготувала виставку творів поетеси, підборку літератури про неї. Вчитель української мови та літератури: Щур Ярослава Миколаївна і учні 6-го класу підготували інсценізацію уривка з "Лісової пісні" , вивчили напам"ять і виразно прочитали вірші Лесі Українки

Леся Українка (справжнє ім'я Лариса Петрівна Косач) — геніальна українська поетеса, яку називають дочкою Прометея за її художнє слово, сповнене волелюбності й оптимізму, за силу духу і романтичність її непересічної особистості.

Народилася вона 25-го лютого 1871-го року в місті Новограді-Волинськомув інтелігентній сім'ї.

У десять років дівчинка захворіла на туберкульоз кісток, тому відвідувати школу не могла, на жаль, мусила відмовитись і від музичних занять: у 1883-му році було прооперовано ліву руку.Завдяки самоосвіті Леся стала високоерудованою людиною, вивчила більше десяти мов. Великий вплив на творче становлення поетеси мала родина, передусім — письменниця й фольклорист Олена Пчілка і дядько — видатний діяч культури Михайло Драгоманов.У 19 років вона написала для молодшої сестри книжку Стародавня історія східних народів». У 1893-му році у Львові вийшла перша збірка поезій Лесі Українки «На крилах пісень», яку високо оцінив Іван Франко.Друга поетична збірка «Думи і мрії» — побачила світ у Львові в 1899-му році. її відкривала поема «Давня казка», з якою ви ознайомитеся і з'ясуєте роль митця і мистецтва в суспільстві.До золотого фонду вітчизняної та світової літератур увійшли драматичні поеми Лесі Українки «Одержима» (1901), «Кассандра» (1907), «Камінний господар» (1912), «Оргія» (1913), «Бояриня» (1913), в яких письменниця підносить ідею свободи особи та свободи суспільної.Вершиною творчості Лесі Українки стала драма-феєрія «Лісова пісня» (1911). Її вірним побратимом і чоловіком став відомий український фольклорист Климент Квітка, з яким вона одружилась у 1908-му році. Леся Українка в останні роки свого життя часто їздила на лікування до Криму, Італії, Єгипту, Грузії.Померла письменниця 1-го серпня 1913-го року в грузинському містечку Сурамі. Похована в Києві на Байковому кладовищі.У 1971-му році за рішенням міжнародної організації ЮНЕСКО 100-річчя з дня народження Лесі Українки святкувалося в усьому світі.За кращі твори для дітей у галузі літератури, живопису і театрального мистецтва з 1972-го року присуджується премія Лесі Українки.


14 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page