"Кроткий пророк" української літератури

«Її твори відзначаються реалістичною правдою,

глибоко захоплюючим способом зображення,

силою почуття і мистецькою красою форми і мови;

вони з повним правом стали в ряд

з найкращими творами світової літератури».

О. Кобилянська

До 185-річчя від дня народження Марка Вовчка (1833-1907) у бібліотеці розгорнуто книжкову виставку-персоналію «Кроткий пророк" української літератури». В експозиції представлено зібрання творів, збірники різних років видання та окремі твори письменниці. Матеріали про творчий і життєвий шлях Марка Вовчка складають окремі монографії, матеріали наукових конференцій.

Марія Олександрівна Вілінська (у першому шлюбі — Маркович, у другому — Лобач-Жученко; літературний псевдонім — Марко Вовчок) народилася 10 грудня 1833 р. в маєтку Єкатерининське Орловської губернії у дворянській сім'ї. Навчалась у приватному пансіоні в Харкові, жила в Орлі у своєї тітки як вихователька її дітей. Узявши шлюб з українським фольклористом та етнографом О. Марковичем, жила в Чернігові, Києві, Немирові. Незабаром виїхала до Франції, оселилась у Парижі. Повернувшись до Росії, жила в Петербурзі. Пізніше разом з другим чоловіком М. Лобачем-Жученком мешкала в різних регіонах Російської імперії. Померла письменниця 28 липня 1907 р. в Нальчику.

Літературна спадщина Марка Вовчка налічує дві книги «Народних оповідань», романи та повісті: «Інститутка», «Кармелюк» (казка), «Три долі», «Маруся», «Гайдамаки», художні нариси «Листи з Парижа», низка творів російською мовою, переклади творів французької, німецької, англійської та польської літератур. Творчість Марка Вовчка набула значного впливу на подальший розвиток української та російської прози другої половини XIX ст., її твори були перекладені майже всіма європейськими мовами.

Багатьом людям цікаво дізнатися про життя і творчість видатної української письменниці. І ми вдячні всім користувачам, що звернуться до нас. Нехай любов до літератури нас об’єднує і спонукає до гарних справ.

© 2023 «Книголюб». Сайт создан на Wix.com

  • Черно-белая иконка Facebook
  • Черно-белая иконка Twitter
  • Черно-белая иконка Google+
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now