© 2023 «Книголюб». Сайт создан на Wix.com

  • Черно-белая иконка Facebook
  • Черно-белая иконка Twitter
  • Черно-белая иконка Google+

23 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГИ І АВТОРСЬКОГО ПРАВА

„ЇЇ величність – українська Книга” – під такою назвою в загальному читальному залі організована книжково-ілюстративна виставка-калейдоскоп, приурочена до Всесвітнього дня книги та авторського права.

                   „Читайте! Читайте! Читайте! 
                    Читайте не поспішаючи,
                    щоб не втратити жодної краплі 
                    коштовного змісту книги.
                    Читайте! Нехай не буде жодного дня, 
                    коли б ви не прочитали хоча б
                    однієї сторінки з нової книги!"
                                                                                    К. Паустовський

   Те, що книга - джерело знань, сьогодні знають навіть наймолодші читачі. Але, крім цього, книга є «унікальним засобом самовираження, просвіти й комунікації». 
   Свято, ідея організації якого належить Організації об'єднаних націй з питань освіти, науки і культури, сьогодні відзначається в десятках країн світу. Вперше цей день стали святкувати в Іспанії в Каталонії (1996), де уже понад 80 років існує традиція дарувати в день святого Георгія троянди і книжки тим, кого любиш.
   Троянди символізують кров, пролиту Георгієм у битві з драконом, а книги нагадують про сумну дату 23 квітня 1616 року, день смерті Сервантеса, автора найкращої книги «Дон-Кіхот».
   23 квітня - знаковий день для світової літератури: в цей день, окрім Сервантеса, померли Шекспір, Інко Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. Цього дня народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков Андрій Курков, Григорій Тютюнник. Беручи до уваги цей факт, цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення у читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку і заснувала Всесвітній день книги і авторського права.
  Звичайно, діяльність, пов'язана з популяризацією книг та читання, не може обмежитися лише одним днем. Але саме 23 квітня відбувається багато заходів, які привертають увагу до книжкової справи. Зокрема, відбувається проголошення Всесвітньої столиці книги, проводяться виставки, громадські читання, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання.
Успіх Всесвітнього дня книги і авторського права залежить, в першу чергу від підтримки з боку всіх зацікавлених сторін - авторів, видавців, педагогів, бібліотекарів, громадських діячів і приватних осіб.
  В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом - безперервним читанням «Дон Кіхота». Читці змінюють один одного протягом 48 годин.
  Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.
  Саме  з цією метою була організована книжково-ілюстративна виставка

 

-калейдоскоп «ЇЇ величність - українська Книга», яка відкриває для читачів різнобарв'я нашого друкованого слова. Достойне місце на експозиції займають такі видання: Т. Шевченко «Кобзар», «Іван Франко: Тексти. Факти. Інтерпретації», «Михайло Драгоманов. Бібліографія (1861-2011)», Є. Цимбалюк «Пересопницьке Євангеліє: повернення на рубікон», «Україна: герби та прапори», «Віками оповитий», «Корені та парості: український генеалогікон» та багато інших. Надіємось, що ці книги знайдуть свого вдячного поціновувача. 
  З нагоди Всесвітнього Дня книги та авторського права сердечно вітаємо письменників, видавців, бібліотекарів, книгорозповсюджувачів, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово!
А всім шанувальникам книги бажаємо нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення! Сподіваємось, що придбана або прочитана у цей день книжка стане її власнику справжнім другом і порадником на довгі літа.
      І знов у мандри запросять вас книги...

Please reload

«Трансформація української національної ідеї»: презентація-дискурс з Олесем Донієм

November 12, 2019

1/10
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now