Мовчазний крик Бабиного Яру: 75 років трагедії
- Школа Білоцерківська
- 3 окт. 2016 г.
- 1 мин. чтения

У 1933 - 1945 роках війська фашистської Німеччини знищили більше 6 млн людей євреїв, ромів, представників інших груп і меншин, інвалідів, політичних супротивників. Аби вшанувати та зберегти пам’ять про цю страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ оголосив 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.
Україна має свій Голокост. Пройшовши через страхіття Голодомору, українці як ніхто інший розуміють біль єврейського народу.
В Україні на державному рівні Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту щорічно відзначають з 2012 року відповідно до постанови Верховної ради України від 5 липня 2011 року № 3560-VI «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру».
Цифрами і фактами, книгами, публікаціями та експозиціями пропонує бібліотека нагадати про ці страшні події, вшанувати пам’ять загиблих і в дзеркалі сьогодення наголосити на недопущенні подібних звірств. В бібліотеці пройшов захід з учнями 7-Б класу «Мовчазний крик Бабиного Яру: 75 років трагедії»
Ми зобов’язані берегти пам´ять про Голокост і не допустити повторення подібного пекла у майбутньому.
Comments