top of page

Відкрито книжкову виставку, присвячену Івану Багряному

  • Фото автора: Школа Білоцерківська
    Школа Білоцерківська
  • 9 окт. 2017 г.
  • 1 мин. чтения

До дня народження Івана Багряного (2 жовтня), українського письменника, художника і громадського діяча у приміщенні бібліотеки представлено книжкову виставку: «На Україну повернусь...»

Довідка

Іва́н Багря́ний (справжнє ім’я: Лозов’ягін Іва́н Па́влович(також: Лозов’яга) народився 2 жовтня (за ст. ст. 19 вересня) 1906 року в місті Охтирка Сумської обл. Інші псевдоніми — Полярний, Дон Кочерга та інші. Іван Багряний вписав своє ім'я в історію як найвидатніший політичний речник першої еміграції з Радянського Союзу.

Дo літературної творчості І. Багряний звернувся в шкільні раки, писав прозу, поезію. Перші публікації І. Багряного викликали читацьке схвалення й водночас гострий осуд з боку радянської критики. За принципові національні погляди його було заарештовано й відправлено на заслання. Декілька років письменник провів на Далекому Сході. Вийшовши на волю, І. Багряний приїхав до рідної Охтирки. Не минуло й року, як радянська влада знову кинула непокірного письменника за грати. Витримавши понад два роки допитів і тортур, хворий і знесилений, митець дивом опинився на волі. Невдовзі на нього чекало нове випробування — розпочалася Друга світова війна. Україну окупувало німецьке військо. Рятуючись від переслідувань, митець виїхав до Західної України. Там він і написав роман «Тигролови» Незабаром доля привела І. Багряного на територію Німеччини. В еміграції письменник займався політичною й журналістською діяльністю. Участь у Мистецькому українському русі була для нього надзвичайно плідною. Побачили світ нові прозові й поетичні твори митця. Найбільше пощастило роману «Тигролови», його переклали на декілька європейських мов.

Підірване в ув'язненні й на засланні здоров'я письменника з часом погіршувалось. Останні роки свого життя вій провів у лікарнях та санаторіях.

Помер І. Багряний 25 серпня 1963 року, похований у Новому Ульмі в Німеччині.

 
 
 

Comments


© 2023 «Книголюб». Сайт создан на Wix.com

  • Черно-белая иконка Facebook
  • Черно-белая иконка Twitter
  • Черно-белая иконка Google+
bottom of page