Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя
- Школа Білоцерківська
- 30 окт. 2017 г.
- 2 мин. чтения


Здоровʼя – це основне багатство кожної людини. Тому в цьому році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, що розпочався у нашому навчальному закладі, має на меті сприяти реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.
Що треба робити, щоб бути готовим до будь-яких сюрпризів повʼязаних зі здоровʼям?
Що треба знати про небезпеки, які чатують на нас у повсякденному житті?
Як треба поводитися, щоб уникнути небезпечної ситуації?
Які книги допоможуть пізнати мистецтво бути здоровим?
На ці та інші актуальні питання учні отримають відповіді, взявши участь у заходах, що проводить бібліотека у рамках Місячника.
У шкільній бібліотеці були проведені такі заходи:
1. «Здоровʼя – найцінніший скарб» - викладка книг, журналів, бібліографічних посібників, буклетів, що популяризують здоровий спосіб життя.
2. Презентація книжкових викладок «Український рік у народних звичаях», «Козацька слава України», «14 жовтня – День захисника України».
3. Бесіди біля тематичної полиці «Життя – найцінніший скарб». Презентація буклетів «Імʼя біди - наркотик», «Тютюн здоровʼю не товариш», «Алкоголь – це небезпечно», 5-11 класи.
4. 1 клас. Конкурс загадок «Книги читати – все на світі знати». Фізкультхвилинка «Незвичайне використання книги».
5. 2 клас. Посвята у читачі. Знайомство з бібліотекою, презентація книжкової виставки «Мудру книгу прочитай – про здоровʼя все пізнай».
6. 3 клас. «Подорож до країни Радості, Добра й Здоровʼя». Мета: познайомити учнів молодших класів з оповіданнями та казками В.О.Сухомлинського; розвивати творчі здібності учнів, формувати почуття прекрасного, виховувати любов і повагу до людини і навколишнього світу; любов до рідного краю; формувати навички здорового способу життя. Учні пограли в ігри «Чемний мікрофон» та «Світлофор здоровʼя», взяли участь у конкурсі загадок за творами В.Сухомлинського, познайомилися з літературою про здоровий спосіб життя.
7. 4-6 класи Бібліотечний урок + урок основ здоровʼя «Життя як цінність».
8. 7 клас. Презентація «Книги, що допомагають у житті». Мета заходу: довести, що книга – це справжній лікар для душі, адже вона може підняти настрій, змінити погляд на ситуацію, допомогти і підтримати у житті, спонукати стати кращим. А іноді, книга, прочитана у важкий період життя, здатна повністю змінити світогляд.
9. 8-9 класи. «Гідна людина – духовно здорова людина» - виховний захід щодо формування здорового способу життя в контексті заповіді В.О.Сухомлинського «Духовне здоров’я дитини». Мета заходу: формувати вміння і навички учнів щодо правил гідної поведінки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки; виховувати в учнів бажання берегти власну гідність; формувати в учнів поняття психічного й духовного складових здоровʼя, які включають у себе самопізнання, самовизначення й самовиховання.
Вправа «Життя як аркуш паперу» (вплив алкоголю, наркотиків на здоровʼя людини)




Comments