День Білої Церкви 2018: дата, історія
- Школа Білоцерківська
- 5 сент. 2018 г.
- 2 мин. чтения

Традиційно День міста в Білій Церкві святкується в першу суботу вересня. Місту виповнюється вже 986 років, що для України дуже пристойна дата. Знаходиться місто в Київській області, в 80 кілометрах від столиці. Там протікає річка Рось.
День Білої Церкви: історія
Історія міста почалася з 1032 року, коли Ярослав Мудрий і заснував там невелике селище, яке назвав на честь свого православного імені, - Юр'їв. У 13 столітті, під час монголо-татарської навали місто було повністю зруйноване, там залишилися тільки руїни церкви. Але незабаром він було відновлене. З 1363 року Біла Церква перейшла під владу Литовського Князівства, а в 16 столітті була захоплена Польщею.

В кінці 16 століття місто отримало магдебурзьке право. Але потім знову перейшло до складу Польщі, і було там до першого розділу її в 1763 році. Після цього місто було під владою Російської імперії.
Під час Другої світової війни Біла Церква була окупована 950 днів і зруйнована майже повністю. Але її досить швидко встигли відновити, вже у 1946 році місто блищало у всій красі.
Про назву міста є безліч легенд. Однією з найбільш примітних можна назвати ту, в якій говориться, що Ярослав Мудрий разом з містом звів єпископську церкву, яка була зроблена з білої берези. Згодом це місце стало одним із найбільш важливих і відомих у місті. Тому його так і назвали – Біла Церква.

В бібліотеці функціонує книжкова виставка «Барви рідного краю», приурочена до цього свята, яка розрахована на широке коло користувачів. На виставці представлені тематичні папки «Біла Церква – рідне місто», «Відомі люди міста», мапа міста для бажаючих ознайомитися з найвіддаленішими вулицями містечка, поетичні збірники місцевих поетів.
Був проведений виховний захід для учнів 4-го класу «З любов’ю до рідного міста». У класах пройшли інформаційно-просвітницькі години, конкурси художнього читання віршів та вікторини про рідне місто. Святкові заходи до Дня міста у нашій школі мають за мету допомогти дітям краще пізнати своє рідне місто, пройнятися його історією, культурою, духовністю.
Comments