ХУДОЖНІ СВІТИ ЮРІЯ МУШКЕТИКА

“Слова – це крила ластівки, вона їх не почуває, але без них не може злетіти.

Слова, сказані й не сказані ще ніким, живуть у душі народу”...

Юрій Мушкетик

21 березня виповнюється 90 років від дня народження Юрія Мушкетика - визначного майстра української історичної прози.

"Добрі справи — це ті, що в ім'я рідної землі і рідного люду", — писав Юрій Мушкетик.

І письменник творить добрі справи, створюючи історичні романи. Бо ці твори показують велич українського народу, підносять дух, сприяють самоусвідомленню нації. Романи Ю. Мушкетика виховують гордість за свій волелюбний і нескорений народ. До ювілею нашого земляка у відділі абонемента Чернігівської обласної для юнацтва експонується книжкова поличка: «Художні світи Юрія Мушкетика». Пошуки істини, правди та справедливості, відстоювання добра, непримеренність до зла - все це характерне для персонажів, яким прозаїк симпатизує. Твори письменника, представлені на книжковій виставці, допоможуть відвідувачам знайти відповіді на важливі питання сучасності.

Легендарною стала історія про зниклий скарб наказного гетьмана Павла Полуботка. У своєму романі «Гтьманський скарб» письменник намагається висвітлити історію його зникнення. Але основний зміст твору становить пошук скарбу іншого – духовного і політичного. З трагічно-романтичним життям наших земляків у XVIII столітті, з героями, які боролися за самостійність держави, і з такими людьми, що зраджували Україні

У романі “На брата брат” відтворено події, що розгорталися в Україні за часів гетьмана Виговського, коли після смерті Богдана Хмельницького боротьба за державну незалежність вилилася у братовбивчу війну. Через долі героїв роману братів Журавок, автор зображує страшну трагедію цієї війни: люди, однієї крові стають ворогами – брат іде на брата – і голови свої кладуть, не здобувши ні слави, ні волі, ні правди.

Запршуємо вас завітати до нашої бібліотеки та поринути у літературні світи великого майстра!

© 2023 «Книголюб». Сайт создан на Wix.com

  • Черно-белая иконка Facebook
  • Черно-белая иконка Twitter
  • Черно-белая иконка Google+
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now