Невиплакані сльози людства
- Школа Білоцерківська
- 24 янв. 2020 г.
- 2 мин. чтения

Понад вісім мільйонів жертв - така трагічна статистика небаченого експерименту над народами, ім'я котрому - Голокост. Ці цифри не вкладаються в голові. Люди вбивали людей. Вбивали не просто так, а ніби смакуючи кожну смерть, отримуючи з цього якесь нелюдське задоволення. І вже близько 50 років, наше серце обливається кров'ю, коли ми чуємо знову й знову про ті жахливі події.
Рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року 27 січня у всьому світі відзначається як Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. В цей день, в 1945 році, Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Ініціаторами ухвалення документа щодо Пам'ятної дати виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами - ще 90 держав.
У бібліотеці експонується книжкова виставка «Голокост: злочин проти людства». Книги, запропоновані на цій виставці, оповідають про криваві роки Другої світової війни, про смертний вирок, винесений єврейському народові, про людей усіх національностей, котрі стали жертвами фашизму тільки тому, що любили свій народ і боролися за його свободу.Міжнародний день памяті жертв Голокосту.
У літопису глобальної єврейської Катастрофи початок Голокосту в Європі пов'язують з Бабиним Яром - місцем масових розстрілів на Україні. Бабин Яр був величезною братською могилою, де загинуло понад сто тисяч осіб- військовополонених, євреїв, циган, підпільників, моряків Пінської військової флотилії, партизанів, націоналістів, заручників... Всіх, хто вважався «ворогом Третього рейху». Очевидці згадують, що цілий місяць кров з Яру пливла струмком до Дніпра.

Учням презентована виставка однієї книги Анатолія Кузнецова "Бабин Яр".
Книга є документальною, написана із спогадів автора, його матері, рідних та друзів. Анатолій Кузнецов народився і виріс в Києві, недалеко від великого яру, назва якого свого часу була відома лише місцевим жителям - Бабин Яр, а згодом став відомий усьому світу. Місце довоєнних дитячих ігор на два з гаком роки перетворилось у заборонену зону, з дротом під високою напругою, з табором, з щитами, на яких було написано, що по всіх, хто наблизиться, буде відкрито вогонь...
Comments